Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Кам’яна селищна рада» (код ЄДРПОУ: 20507741) був реорганізований і увійшов до складу Матвіївської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Кам’яний старостинський округ Матвіївської громади
Запорізька область, Вільнянський район

Історична довідка

І. Контактна інформація:

  • адреса: 70050 Запорізька область, Вільнянський район, смт. Кам’яне вул. Центральна, буд. 4
  • тел./факс: (06141) 97-1-88, Е-mail: kam-rada2017@ukr.net 
  • Селищний голова – Леончук Наталія Валеріївна, секретар – Травян Яна Сергіївна

ІІ. Загальні відомості

На території  Кам’яної селищної ради розташований один населений пункт –  селище міського типу Кам’яне  що є центром селищної ради.

           Селище розташоване в південній частині Вільнянського району в 17 км від районного центру, в 25 км від обласного центру м. Запоріжжя.

Площа населенного пункту становить 165,7 га, населення  1450 чоловік.

 Селище Кам’яне засноване в 1886 році, коли було розпочато видобування граніту в Янцівському  родовищі для будівництва першого доку на Чорному морі в м. Севастополь.  Перші гірничні роботи були організовані  підрядчиками італійцями Тонета Сильвестром Антоновичем і Зепа. Працювали італійські і тверські каменотеси. Всі роботи від добування до транспортування велися вручну. В 1893 році на прохання підрядчиків було відкрито станцію Янцево. В 1926 році кар’єр був перееданий «Селікат – тресту», роботи в кар’єрі розширювалися і механізувалися. До  40-років  кар’єр мав назву артіль «Рудкопал» .  В 1944 році  кар’єр відновив свою роботу і до травня 1961 року називався Янцівський гранітно – тесний завод, а з 1961 року – Янцівський гранітний кар’єр. Відстань до станції Янцево близько шести  кілометрів.   Граніт Янцівського родовища використовується для виготовлення  архітектурно – будівельних виробів, заготовок гранітних для деталів машин мукомольної, фаянсової,  папіро – виробничої промисловості, колони, пам’ятники, брущатку, жорству та багато іншого.

До Великої вітчизняної війни і після  поселення  мало назву  Вознесенівка і знаходилося де  теперішня  вулиця Зарічна . В той час налічувалося близько п’ятидесяти хат. Поселення утворилося внаслідок переселення з села Вознесенівка (нині м. Запоріжжя)  бідняцьких родин на землі  колишніх німецьких колоністів. Проте серед  німців зустрічалися  голандці ( Янцен, Классен,Фрізен. Протягом 80-90 років ХІХ ст.  в околицях кількох вільнянських сіл (Купріянівка, Єкатеритнівка, Новогупалівка, Кам’яне та інші) вони заснували свої хутори – економії. На початку 50-десятих років поселення називалося хутір Кам’яний, з 1957 року -  селище   Кам’яне,  а з 11.02.1986 року за рішенням Запорізької  обласної ради   № 50 селищу був присвоєний статус - селище міського типу Кам’яне.

 Забудова селища починалася з північного боку сучасного поселення.  На початку пятидесятих років  розпочалося будівництво двоповерхових будинків,  в 1954 році збудована восьмирічна школа, в 1955 році  введений в експлуатацію  кращий на той час на весь район Будинок культури на 200 місць. В 1961 році розпочав свою роботу дитячий садок, який після розпаду Радянського Союзу  і здобуття незалежності, припинив своє функціонування в 1999 році і в 2003 році, перейшовши на баланс Кам’яної селищної ради, відновив свою роботу. Все це будувалося Янцівським гранітним кар’єром.

До 1973 року селище Кам’яне відносилось до Матвіївської сільської ради. З лютого місяця 1973 року  по 11.02.1986 року  була Кам’яна сільська рада, до складу якої входили  : с-ще Кам’яне, села Дружелюбівка, Новософіївка, Українка, Новоіванівка, Гасанівка. З 11.02.1986року  утворена Кам’яна селищна рада з одним населеним пунктом – смт. Кам’яне, а інші села відійшли до новоутвореної Дружелюбівської сільської ради.

        Селище не багатонаціональне,  проживать в ньому в основному українці і росіяни, але є і білоруси, і молдавани, і узбеки, і татари, які в своєму повсякденному житті і спілкуванні нічим не відрізняються одне від одного.

        На території селищної ради розташовані підприємства і організації : ПАТ «Янцівський гранітний кар’єр», комунальне підприємство «Кам’яний сількомунгосп», установи Кам’янська виправна колонія УДПтСУ № 101,  Дружелюбівський виправний центр № 1, Вільнянська УВП  № 11.

Інфраструктуру  складає амбулаторія загальної практики сімейної медицини в смт. Камя’не, Кам’янська загальноосвітня  школа І-ІІ ступенів, комунальний дошкільний навчальний заклад «ясла – садок «Барвінок», Будинок культури, відділення поштового зв’язку, 9 приватих магазинів. Є в селищі православна церква  Блаженої Ксенії Петербурзської. В парку селища  на братській могилі  споруджений  Меморіал слави на честь загиблих в роки Великої Вітчизняної війни. На території Янцівського гранітного кар’єру  споруджений пам’ятний знак на честь 61 робітника, які загинули на фронтах війни.

Селище повністю газифіковане, освітлене. Наявне транспортне сполучення з районним та обласним центром.

ІІІ.Депутатський корпус

№ в/о

Депутати

Опис меж територіального виборчого округу

№ 1

Бабенко Андрій Володимирович

 

вул. Зарічна буд. 1- 44

№ 2

Савенко Світлана Миколаївна

 

вул. Зарічна буд. 44 а – 101

№ 3

 

Касабова Тетяна  Іванівна

вул. Зарічна буд. 102 – 132

вул. Жовтнева буд. 1-  33

№ 4

Леончук Ігор Дмитрович

провул. Новий буд. 1 – 8

вул. Молодіжна буд. 1- 23

вул. Лугова буд. 6

№ 5

Мирошник Алла Григорівна

вул. Широка буд. 1-13

вул. Шкільна буд. 1-17

вул. Зелена буд. 26, 28,

36,  38, 40, 42

№ 6

Матвієнко Ганна Василівна

вул. Зелена буд. 1 – 11, 13-24

№ 7

Горовецька Наталя Анатоліївна

вул. Зелена буд. 11 а

№ 8

Дудник Наталія Борисівна

вул. Шевченка буд. 2 – 22

№ 9

Травян Яна Сергіївна

вул. Шевченка буд. 24 – 37

вул. Горького буд. 10 – 27

вул. Центральна буд. 13

№ 10

Сердюк Людмила Миколаївна

вул. Горького буд. 1, 1а, 1б, 2а, 3, 4

№ 11

Іщенко Валерій Дмитрович

вул. Горького буд. 5, 6, 7, 8

№ 12

Тютюнник Маргарита Сергіївна

вул. Центральна буд. 9, 11

№ 13

Пестрякова Світлана Володимирівна

вул. Центральна буд. 2, 3, 8, 10, 12, 14 - 43

вул. Л.Українки буд. 1-10

провул. Гранітний буд. 1- 7

№ 14

Бабич Олена Іванівна

вул. Степова буд. 1- 29

 

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування